📚 Könyvajánló 📚
Az új élet csodája
Ausztria, 1942
Amikor Lorét beterelik a mauthauseni koncentrációs tábor kapuin, aligha remélheti, hogy valaha is elhagyhatja börtönét. Tudja, innen általában a halál az egyetlen kiút.
De hamarosan találkozik a szintén fogoly Wolffal, és menthetetlenül beleszeret a férfiba. Vigaszra és reményre találnak egymásban.
Amikor Lore teherbe esik, tudják, cselekedniük kell. Saját életüket is kockára téve, meg kell menteniük gyermeküket, meg kell szökniük. Ezáltal lehetőséget biztosítva neki egy szabad életre.
Ellie Midwood USA Today bestsellerszerző megtörtént eseményeken alapuló, könnyfakasztóan megragadó olvasmánya bemutatja, hogy a sötétség legmélyén is utat találhat a szeretet reményt adó sugara.
Nagyon köszönöm a példányt az Álomgyár kiadónak! 💙
Egy újabb nehéz, mégis szép történet
Aki ismer, tudja, hogy – ha lehet ilyet mondani – szeretem az ilyen típusú regényeket. A kiadó pedig élen jár abban, és szívügyének tekinti, hogy ilyen történeteket ismertessen meg az olvasókkal.
Mindig is azt vallottam, hogy ez a téma mindenkinek szól. Mindenkinek olvasnia kellene ezeket a könyveket. Bár fájdalmasak és nehezek, mégis mélyen elgondolkodtatóak. Olyan történetek ezek, amelyeknek valójában fikciónak kellene lenniük, mégis egytől egyig a kegyetlen valóság ihlette őket.
Ez az írónő regényére is igaz.
Manapság sok, holokauszttal kapcsolatos könyvet olvashatunk. Nekem a szerző regényei mindig is kiemelt helyen álltak. Igaz történeteken alapuló írásai mélyen megrázóak, mégis igyekeznek megmutatni, hogy a legnagyobb pokolban is lehet remény és emberség.
Ezúttal nem a megszokott auschwitzi táborokról olvashatunk. A szerző ezúttal egy női tábor lakóinak sorsát tárja elénk, a valóság összes kegyetlenségével és rémségével együtt. Ez a történet sem kevésbé nehéz és fájdalmas, mint bármelyik másik hasonló mű.
A történet főszereplője, Lore, egy igazán elképesztő fiatal nő. Hihetetlenül erős és okos. A legnehezebb időkben is kitart, segít, akinek tud, és bármit megtenne azért a kis életért, aki ebben a pokolban fogant.
Mindannyian hallottunk már rémtörténeteket arról, hogy milyen sors jutott a gyermekeknek ezekben az időkben. Nem tagadom, végig aggódtam a történet alatt, de titkon reménykedtem, hogy mindennek jó vége lehet.
Kegyetlenség, reménytelenség, állandó félelem, testi és lelki fájdalmak. Mégis, a történet elképesztően erős nőkről szól, akik igyekeznek okosak és leleményesek lenni, hogy túléljék a szinte túlélhetetlent.
Olvasás közben végig összeszorult a szívem, de néha mégis felcsillant a remény. A szerelem szárba szökkent ebben a pokolban, és egy kisgyermek is úton volt. De mit tehet egy anya, akinek egy ilyen helyen születik gyermeke? És az apa? Mindent, és még annál is többet megtettek. Félve, néha örömmel, mikor akadt egy-egy röpke boldog pillanatuk. Reménnyel telve faltam a sorokat.
A regény nemcsak a tábori időket mutatja be, hanem azt is, amikor Lore később visszaemlékszik ezekre az időkre. Az írónő munkája előtt ismét le a kalappal.
Egy történet, amit a valóság ihletett, mégis a szerző formált ilyenné. Csupa düh, félelem, fájdalom, reménytelenség. Mégis, ahogy az olvasókban, úgy néha a szereplőkben is felcsillan a remény egy apró szikrája.
Hogy milyen véget ér Lore és szerelme története? Mi a sorsa a mauthauseni gyermeknek? Olvassátok el, és megtudjátok. Tudom, sokan nem szeretik ezt a témát, mert félnek tőle. Nehéz olvasni, igen, brutálisan kegyetlen. De mégis mindenkinek ismernie kell ezeket a történeteket. Mert a fájdalmas részek mellett sokat tanítanak emberségről, reményről és kitartásról.
Ha kedvet kaptatok és szeretnétek beszerezni, akkor várunk Titeket az Álomgyár könyvesboltokban vagy Online.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése