2026. június 25.

Farkas Anett: A ​33-as áldozat (Dávid és Vivien 3.)

        📚 Könyvajánló 📚


Amikor magadban sem bízhatsz, kire számíthatsz igazán?
1975. Eszter indulatos apjától rettegve tölti életét. Mikor világra hozza ikerlányait, azzal további balsorsát kísérti.
Senki sem hisz neki, amikor azt állítja, családjának egyik tagja őrült.
2002. Sorozatgyilkos szedi áldozatait a Balaton fővárosában, Keszthelyen. Az ügyet Vivien és új társa, Máté kapja.
Múlt és jelen baljós eseményei keverednek, a szálak végül egy írónőhöz vezetnek.
Elhisszük, hogy a népszerű író, Lengyel Aliz ismeri az igazságot. De vajon milyen igazságra gondol?
Ahhoz, hogy Vivien és Máté megoldják ezt a rejtélyes esetet, a nő múltjával kell szembenézniük, azzal, mi történt 1975 után.
Nyomozás közben Vivienék rájönnek, hogy itt mindenki titkol valamit. Mindenkinek van indítéka.
Az óra ketyeg, könnyen kifuthatnak az időből… Van egy áldozat, akinek az élete rajtuk múlik…
A pedofil
Az ikerpár
A sorozatgyilkos
Az írónő
A rovarszárnyak
Vajon lehet boldog vég, ennyi átélt tragédia után?





Nagyon köszönöm a példányt az írónőnek és a Pitypang kiadónak! 💖





A három kötet közül szerintem ez volt az, amelyik a leginkább megviselt. Durva volt. Elgondolkodtató, szomorú, dühítő… és olyan szinten meglepő, hogy csak pislogtam.

Bevallom, kicsit félve kezdtem bele, hiszen ezzel lezárul egy nagyszerű sorozat. Aztán olvasás közben az vigasztalt, hogy azért még olvashatok majd a kedvenceimről.

Dávid és Vivien ezúttal is egy, a megszokottnál is durvább ügybe csöppennek. Ráadásul a kapcsolatuk miatt hivatalosan már nem is igazán dolgozhatnának együtt. Persze találnak egy köztes megoldást, és egy harmadik fél bevonásával folytatódhat a közös nyomozás.

Ez a harmadik fél nem más, mint Máté. Fiatal, ambiciózus, már most remek érzéke van a nyomozói munkához. Ráadásul stílusban tiszta Dávid, ezért a közös jeleneteik egyszerűen fantasztikusak voltak. Dávid hozta a tőle megszokott lazaságot, Vivien továbbra is remekül kiegészítette, Máté pedig tökéletesen beleillett ebbe a csapatba. A beszólásokból és a humorból ezúttal sem volt hiány.

Az írónő továbbra is zseniálisan egyensúlyoz a humor és a történet súlyosabb részei között. Erre pedig most nagy szükség is volt, mert a nehéz témákból nem volt hiány.

Ahogy a fülszöveg is említi, az iskolai bántalmazás mellett ezúttal pszichológiai kérdéseket is boncolgat a történet, sőt a pedofília témája is felmerül. Nem könnyű olvasmány. Inkább dühítő volt számomra, mint szomorú. Döbbenetes volt végigkövetni, milyen események és traumák vezettek oda, ahol a szereplők végül tartanak.

Abban viszont ezúttal is biztos voltam, hogy Anett ezeket a témákat rendkívül hitelesen járja körül. Brutálisan őszintén, nyersen, mégis emberien. Mindig elgondolkodtatnak az ilyen történetek. Közben pedig hálát adok, hogy nekem nem kellett hasonlókat átélnem. Ugyanakkor belegondolni is szörnyű, hogy mennyi embernek – köztük rengeteg gyermeknek – sajnos igen.

Talán éppen ettől ennyire erős ez a regény. Végtelenül életszagú, hiteles, és olyan kérdéseket vet fel, amelyek még sokáig ott maradnak az ember fejében.

Mindeközben maga a nyomozás is elképesztően izgalmas. Tele van csavarokkal, amelyek folyamatosan gondolkodásra késztetik az olvasót.

Imádtam újra Dávidot és Vivient. Annyira jó volt látni, hogyan alakul tovább a kapcsolatuk! Dávid szerető, gyengéd oldala ismét megmutatkozik, de közben szerencsére a jól ismert, kissé seggfej énje is ott van, amit bevallom, ugyanúgy imádok. 😄 Fanna pedig még mindig irtó cuki. Csodás volt látni, hogyan alakult az életük.

A történet ráadásul nemcsak a jelenben játszódik. A múltba is sok betekintést kapunk, így fokozatosan minden a helyére kerül. Bár viszonylag sok szereplő mozgatja a cselekményt, mégis végig könnyen követhető marad. A karakterek és az események közötti kapcsolatok feltárulása pedig szó szerint a padlóra küldött. Mindenre számítottam… csak erre nem.

Anett ismét olyan történetet alkotott, amelynek a végén, amikor összeáll a teljes kép, az ember csak ül és próbálja feldolgozni, amit olvasott. Egyszerűen zseniális lett. Kemény, megrázó történet, de éppen ettől ennyire emlékezetes.

Ezúttal is köszönöm ezt az élményt!

Ha szeretitek a komolyabb, elgondolkodtató krimiket, amelyek nem félnek nehéz témákhoz nyúlni, akkor ezt a sorozatot jó szívvel ajánlom. Nemcsak izgalmas nyomozások várnak rátok, hanem olyan gondolatok és tanulságok is, amelyek még sokáig veletek maradnak.

Ha pedig szeretnétek megismerni egy igazán különleges nyomozópárost, végigkísérni őket a legkeményebb ügyeiken, miközben rengeteg szép, szerethető pillanatot is átélhettek velük, akkor Dávid és Vivien története nektek szól.

Nekem örökre a szívem csücskei maradnak. 💖

Köszönöm, Anett! 💕






Ha kedvet kaptatok és szeretnétek beszerezni, akkor KATT IDE.

2026. június 23.

Rosa Lucas: Taming ​Mr. Walker – Csábító (London hiénái 1.)

     📚 Könyvajánló 📚


Arrogáns, befolyásos, jóképű és teljesen megközelíthetetlen – ő Danny Walker, a bátyám legjobb barátja. Egy könyörtelen tech-milliárdos, én pedig a dühös ügyfelek hívásait fogadom, akik nem tudják visszaállítani a jelszavukat.
Ő egy londoni luxusvillában él, és több nyaralója is van világszerte, én pedig egy bérlakáson osztozkodom a legjobb barátnőmmel és néhány egérrel.
A világaink nem is állhatnának távolabb egymástól.
Szóba sem jöhet, hogy belezúgjak.
Nyolc évvel ezelőtt abba a hibába estem, hogy flörtöltem vele, de könyörtelenül visszautasított.
A mai napig sem lát bennem mást, mint a legjobb barátja butuska kishúgát. Ami nem is baj, mert egyébként sem bírom elviselni ennek a szenvtelen férfinak a közelségét.
Leszámítva azt, hogy ő a legszexibb pasi, akivel valaha találkoztam.
Most viszont kiderült, hogy megvette a céget, ahol dolgozom, így most ő áll a ranglétra legtetején.
És meg akar szabadulni tőlem.
Danny Walkerrel nem lehet packázni.
De talán hideg, közömbös tekintete mögött több rejlik, mintsem gondolná az ember.
A kőarcú, könyörtelen vezérigazgatók nem buknak a magamfajta szeleburdi csajokra. Vagy talán mégis?




Nagyon köszönöm a példányt a Kossuth kiadónak! 💙




Remek sorozatkezdés. A „hűha” élmény nálam most elmaradt, de ettől függetlenül nagyon jól szórakoztam. A nagy szerelem hiánya talán annak is köszönhető, hogy ez ismét egy „hogyan ne szeressünk bele a legjobb barátunk kishúgába” típusú történet volt. Szerintem már a két kezem is kevés lenne megszámolni, hány hasonlót olvastam mostanában, így talán egy kicsit telítődtem ezzel a toposszal.

Összességében azonban egy jó kezdésről van szó. Egy elképesztően humoros történetről, főként a baráti társaság dinamikájának köszönhetően. Különösen a lányok csapata emelkedik ki: őszintén, néha hangosan nevettem rajtuk. Ezek a nők egyszerűen fantasztikusak – szókimondóak és rendkívül szórakoztatóak. 😂

Charlie régóta odáig van bátyja egyik barátjáért, aki idősebb nála: egy dögös, szexi milliárdos férfi, akivel évekkel ezelőtt volt egy kínos pillanatuk. Azóta Danny mindig furcsán viszonyul hozzá – bár szerintem nem úgy, ahogy a lány gondolja. Inkább ő is vonzódik hozzá, csak ezt nagyon jól leplezi. A morcos, mogorva külső remek álca… egészen addig, amíg már nem.

Ahogy sejthető, idővel szépen lassan elkezdik egymás felé húzni egymást. A tiltott vonzalom pedig mindig különösen izgalmas – hiszen tudjuk, hogy pont ez adja a legnagyobb feszültséget és „édes” pillanatokat. A szerző pedig ezt a kémiát nagyon jól hozza: szenvedélyből nincs hiány.

Összességében az írásmód nagyon tetszett, Danny karaktere kifejezetten erős lett. Charlie viszont néha sok volt számomra – időnként azokat a tipikus hibákat követte el, a nyafogása és a döntései miatt. Nem is volt meglepő, amikor Danny néha gyerekesnek tartotta, mert ebben volt igazság.

A történetben akadnak kissé sablonos fordulatok és félreértések is, de a szerző tudott újat is mutatni. Gördülékenyen, szépen ír, és egyetlen jelenetnél sem érzi az olvasó azt, hogy túlzásba esne.

A humor pedig hatalmas erőssége a könyvnek. Rengeteget adott az élményhez, tényleg sokszor hangosan nevettem. A férfi és női mellékszereplők is nagyon jól sikerültek, igazi színt visznek a történetbe.

Kíváncsian várom a folytatást, remélem, hogy a későbbi kötetekben ez a „barát kishúga” toposz már kevésbé lesz hangsúlyos. Nekem ez volt az egyetlen elem, ami néha levett az élményből, főleg Charlie viselkedése miatt.

Ha az összképet nézem, egy szórakoztató, szenvedélyes és humoros sorozatkezdés. A műfaj kedvelőinek egyértelműen egy új kedvenc indulhatott el.






Ha kedvet kaptatok és szeretnétek beszerezni, akkor KATT IDE.

2026. június 22.

Jud Meyrin - Boldogságra ​kényszerítve

        📚 Könyvajánló 📚


2050-es évek közepe, Anglia.
A szigetország egy agresszív járvány utóhatásaival küzd, melynek egyike a drasztikusan csökkenő születésszám. A kormány bevezeti azt a házassági rendeletet, amit a tudós, Dr. Gilbert Barlow dolgozott ki, a férfit pedig kinevezi az újonnan alakult Népességgyarapítási Intézet élére. Az állami párválasztó azonban nem biztos, hogy jól működik. Furcsa baleset történik, amit további halálesetek követnek. Lehet, hogy a tudomány sem megoldás mindenre?
Gilbert a saját bőrén kénytelen megtapasztalni a rendelet hátulütőit. Vajon ő és újdonsült felesége, Alinda közelebb tudnak kerülni egymáshoz? Lehet boldog jövőjük egy olyan világban, ahol a házasság nem a kölcsönös szerelmen, hanem tudományos számításokon, orvosi vizsgálatokon múlik?
És rá tudnak jönni arra, mi áll a különös halálesetek mögött?

Jud Meyrin legújabb, több szálon futó történetét disztópikus környezetbe helyezi. Emberi sorsokat, társadalmi problémákat mutat be, ám ez a regénye is vérbeli romantikus krimi, akárcsak a korábbiak.






Hűha... Nem is tudom, hol kezdjem...

Először is leszögezném, hogy egy pillanatig sem arról van szó, hogy nem tetszett a regény. Hiszen ami az írónő tollából kikerül, az számomra szinte mindig elképesztő. Most viszont maga a történet eléggé megdolgoztatott.

Viszonylag régen olvastam disztópikus regényt, az is inkább fantasy volt, de ez a romantikus krimi felállás valami elképesztően jól működött. Az alapötlet és a kivitelezés ezúttal is lehengerlő volt. Igazi Jud Meyrin-hangulat. Imádtam!

Ahogy haladtam előre a történetben, egyre több mindent tudtam meg erről a világról, Gilbert és Alinda karakteréről, és egyre inkább rájöttem, mennyire kemény ez az egész. Belegondolni is hátborzongató, milyen lenne egy olyan világban élni, ahol az életed jóformán már nem is a saját kezedben van, a szabad akarat pedig szinte teljesen megszűnik.

2050-et írunk, Angliában járunk. Egy világjárvány után a társadalomban drasztikusan visszaesik a születések száma, ezért a kormány beleszól a párkeresésbe és a családalapításba. Egy bizonyos életkor elérése után kötelező jelentkezni, hogy egy alkalmazás segítségével párt találjanak neked. Ezt az alkalmazást pedig éppen Gilbert fejlesztette.

Gilbert egy negyvenes éveiben járó, jóképű, sikeres, elvált férfi. A válása után azonban hamarosan számára is lejár a türelmi idő, vagyis neki is újra házasodnia kell. Ironikus helyzet, hiszen pont ő alkotta meg azt a rendszert, amely ezt kikényszeríti. Mintha ez még nem lenne elég, rejtélyes halálesetek kezdődnek azok között, akik már megtalálták a kijelölt társukat.

Hogy a rendszer hitelességét bizonyítsák, Gilbert is részt vesz a programban. Így ismeri meg Alindát.

Alinda a húszas éveiben járó fiatal lány, aki éppen elveszíti az állását, ezzel együtt pedig a lakhatását és a művésziskolai tanulmányainak biztos hátterét is. Döntenie kell, ő pedig a házasságot választja.

A sors – vagy inkább ez a rideg rendszer – így sodorja egymás mellé ezt a két teljesen különböző embert. Egy idősebb férfit és egy fiatal nőt, akik első pillantásra semmiben sem hasonlítanak egymásra. Egy közös céljuk azonban mégis van: elérni az álmaikat. Ennek érdekében összeházasodnak, és egyik pillanatról a másikra együtt kell élniük.

Imádtam végigkövetni, hogyan ismerkednek meg igazán. Ahogy először csak egymás mellett élnek, majd lassan megtanulnak együtt élni. Ahogy szép lassan kibontakozik közöttük a bizalom, majd a szerelem. Az írónőre jellemző kémia és szenvedély ezúttal sem maradt el, de mindez egy gyönyörűen felépített, lassan égő románc formájában bontakozott ki.

Mindeközben ott lebeg felettük a halál, a bizonytalanság, a félelem és a rengeteg kérdőjel.

Egyszerűen imádtam Gilbertet és Alindát. Az elején említett "megakadásom" kizárólag magának a történetnek szólt. Annak, hogy mennyire félelmetes volt belegondolni egy ilyen világ létezésébe. Egy olyan világba, ahol mások döntenek helyetted, és ha nem engedelmeskedsz, annak súlyos következményei vannak.

Megdöbbentő volt. Ugyanakkor zseniálisan felépített és végiggondolt történet. Egy olyan jövőképet fest az olvasó elé, amely ijesztően valóságosnak tűnik. Talán pont ezért működött ennyire.

A krimis szál is remekül sikerült. Tele volt váratlan fordulatokkal, amelyek teljesen megleptek. Pont olyan érzést adott, mint egy igazi Jud Meyrin-regény.

Néhol megrázó, sokszor elgondolkodtató, de minden percében különleges olvasmányélmény volt számomra. Egy igazán egyedi történet, amely egyszerre szórakoztat, romantikus, izgalmas és közben komoly kérdéseket is felvet.

Nem kérdés, hogy csak ajánlani tudom!






Ha kedvet kaptatok és szeretnétek beszerezni, akkor KATT IDE.

2026. június 21.

Liz Tomforde: Mile ​High – Szerelem a felhők között (Windy City 1.)

       📚 Könyvajánló 📚


Zanders
    
A chicagói hoki nem teljes nélkülem. Én vagyok a játékos, akit mindenki imád utálni. Tudom, mi a szerepem, és jól is játszom. Hihetetlenül élvezem, hogy a játékidő nagy részét a büntetőpadon töltöm, majd minden este más lány oldalán hagyom el a csarnokot. Amit viszont nem szeretek, az az új stewardess a csapatunk magángépén. Ő dolgozik nekem, és nem én neki, ugye. De erre mindig emlékeztetnem kell. Garantálom, hogy az idény végére könyörögni fog, hogy otthagyhassa a munkáját. De minden egyes utazásnál egyre többet nyomogatom a hívógombot. Vajon azért, hogy őt ugráltassam, vagy itt valami többről van szó?
    
Stevie
    
Évek óta dolgozom légiutas-kísérőként. Azt hittem, már mindent láttam, de amikor a munkám miatt az NHL legbeképzeltebb és -önelégültebb primadonnájával találom magam egy fedélzeten, újra át kell gondolnom a dolgokat. Beleértve azt a fogadalmamat is, hogy nem kavarok újra egy sportolóval… nem számít, milyen idegesítően jóképű. Evan Zanders moderálatlan, könyörtelen, és maximálisan kihasználja, hogy ennyire dögös. Imádja a szerepet, amit játszik, én viszont mindent utálok benne. Mindent, kivéve őt magát. A férfit, aki az álarc mögött lapul…





Egyik legnagyobb kedvence volt számomra ez a regény, és biztos vagyok benne, hogy egyszer még újra előveszem. A szerző ugyanis egy igazán különleges olvasásélményt adott.

A megszokott, tökéletes külsejű főszereplők után igazi felüdülés volt olyan karakterekről olvasni, akik esendőek, hibáznak, és éppen ettől válnak hitelessé. Nem tökéletes emberek, hanem valódiak. Pont ezért szerettem meg őket annyira.

Stevie az első pillanattól belopta magát a szívembe. Nem a tipikus női főhős: nem modellalkat, nem hibátlan, és nem olyan, akihez óhatatlanul is hasonlítgatni kezdi magát az olvasó. Ehelyett egy olyan fiatal nőt ismerhetünk meg, akinek önbizalomhiánnyal, bántó megjegyzésekkel és saját bizonytalanságaival kell megküzdenie. Szerintem rengetegen magunkra ismerhetünk benne.

Ez a történet elképesztően sokat tud adni. Stevie karaktere azt üzeni, hogy nem a ruhaméret vagy a külső határozza meg az ember értékét. Egy olyan világban, ahol folyamatosan azt sugallják, milyennek kellene kinéznünk, különösen fontos egy ilyen regény. Olyan, ami arra emlékeztet, hogy mindenki megérdemli, hogy szépnek lássa magát.

Persze ezzel nem azt mondom, hogy a vékony, modellalkatú nőknek könnyebb vagy nehezebb. Egyszerűen csak azt, hogy végre el kellene fogadnunk egymást olyannak, amilyenek vagyunk. Ha ez sikerülne, sokkal kevesebben éreznék magukat kevésnek.

Nem egyszer dühös lettem azokra a helyzetekre, amelyek Stevie-t érték. Hiszen ő egy fantasztikus nő: kedves, humoros, szerethető, és kívül-belül gyönyörű. Büszkeséggel töltött el végignézni, milyen hosszú utat jár be, és hogyan tanulja meg fokozatosan elfogadni önmagát.

És persze ebben nagy szerepe volt Evan Zandersnek is.

Első pillantásra ő a tipikus szexi sportoló, akiért minden nő odavan, és ezt ő is pontosan tudja. Könnyű lenne beskatulyázni, de a történet hamar megmutatja, hogy sokkal több ennél. Neki is megvannak a saját félelmei, bizonytalanságai és sebei, amelyeket igyekszik elrejteni a külvilág elől. Éppen ezért ő is rendkívül szerethető karakter lett.

Imádtam nézni, hogyan segítik egymást. Talán Stevie-nek nagyobb szüksége volt erre, de Zanders pontosan azt adta neki, amire a leginkább vágyott: hitet önmagában. Fantasztikus volt látni, mennyire rajong érte, milyen természetesen fejezi ki az érzéseit, és hogyan éri el, hogy Stevie végre elhiggye: valóban gyönyörű.

Ehhez még hozzájött egy tiltott románc is – ami nálam eleve telitalálat. Tökéletesen illett a történethez, és még izgalmasabbá tette az egészet.

Ha pedig mindez nem lenne elég, a romantika mellett szenvedélyből sincs hiány. A szerző egyszerűen fantasztikusan ír. A karakterei élettel teliek, a problémáik valósak, a kapcsolatuk pedig annyira hiteles, hogy szinte együtt éltem velük minden pillanatot.

A kémia ezer fokon izzott közöttük, mégis ugyanilyen fontos szerepet kapott a humor is. Rengeteget mosolyogtam rajtuk. A történet tele van érzelmekkel, hullámvölgyekkel és olyan élethelyzetekkel, amelyek még közelebb hozzák az olvasóhoz a szereplőket.

Ez volt az első könyvem a szerzőtől, de egészen biztosan nem az utolsó. Hihetetlenül örülök, hogy elolvashattam. Fontos témákat dolgoz fel, miközben egy igazán magával ragadó szerelmi történetet mesél el. Nálam örök kedvenc lett.

Humor, rengeteg nevetés, tiltott románc, szenvedély, szerelem és két ember története, akik a saját küzdelmeik mellett egymásnak is erőt adnak. Olvasás közben teljesen magam előtt láttam a jeleneteket, és minden érzelmet együtt éltem át velük.

Ha egy romantikus történetre vágytok, amely nemcsak szórakoztat, hanem valódi mondanivalója is van, akkor bátran ajánlom a Windy City sorozatot. Életszagú, szívmelengető, tanulságos és letehetetlen. Számomra szerelem volt első olvasásra. 🌆✈💙






 Ha kedvet kaptatok és szeretnétek beszerezni, akkor KATT IDE

2026. június 17.

Farkas Anett - A ​33-as ügy (Dávid és Vivien 2.)

      📚 Könyvajánló 📚


Mit tennél, ha a gyermekedet valaki elvinné?
Dávid és Vivien ezúttal egy emberrablóval találják szembe magukat. Eredménytelenül keresik a nyomokat, de az elkövető mindig két lépéssel előttük halad.
Aztán egy különös idegen toppan be a nyomozónő életébe.
Egy naplót nyújt át neki, ami 1971-ig repíti vissza az időben. Dávid és Vivien egy kislányt ismerhetnek meg, akinek keserű élete elevenedik meg a lapokon.
Egy gyermeké, akinek köze lehet a mostani ügyükhöz.
De vajon a nyomozópáros hihet a naplónak, Pavlovics Linett fájdalmas vallomásának?
Az újságíró
A polgármester
A vértestvérek
A bántalmazott gyermek
Az akta, amit már mindenki elfeledett:
A 33-as ügy




Nagyon köszönöm a példányt az írónőnek és a Pitypang kiadónak! 💖





Imádom ezt a sorozatot! Vivien és Dávid párosát.

Az viszont tagadhatatlan, hogy ez a rész jobban szíven ütött, mint az előző kötet. Ami a gyilkossági szálat és a fő cselekményt illeti, az írónő ezúttal is elképesztően alapos munkát végzett. Minden apró részlet a helyén volt. Kemény, életszagú, szívszorító, mégis zseniálisan felépített történetet kaptunk.

Ahogy látom, Anett regényeiben mindig előkerül egy olyan társadalmi probléma, amely mellett túl sokan mennek el. Olyan téma, amiről sokkal többet kellene beszélni.

Ezúttal az iskolai bántalmazás áll a középpontban.

Szerintem alig van olyan ember, aki valamilyen formában ne találkozott volna már vele. Akár elszenvedőként, akár szemlélőként. Sajnos mindig is létező probléma lesz. Éppen ezért mindenkivel elolvastatnám ezt a könyvet – vagy akár az írónő más, hasonló témát feldolgozó regényét is. Főleg a fiatalokkal. Fontos megérteni, hogy egy ártatlannak tűnő vicc vagy "csak egy kis piszkálódás" milyen döbbenetes következményekhez vezethet.

Valamikor éjjel fejeztem be a regényt, mert egyszerűen nem tudtam letenni. Azóta is velem vannak a gondolatai.

Nehéz olvasmány volt. Az, amin a szereplők keresztülmentek... és azok a "rossz hősök"... nagyon sok kérdést hagynak az emberben.

Pont ezt szeretem annyira Anett könyveiben. Nem fél olyan témákhoz nyúlni, amelyekről beszélni kell. Talán így egyre több emberhez eljut az üzenet, és egyre többen felismerik, milyen súlyos következménye lehet annak, ha valaki bánt, vagy éppen félrenéz.

A nyomozás közben végig voltak tippjeim, de Anett ezúttal is úgy vezetett az orromnál fogva, hogy amikor összeállt a teljes kép, csak döbbenten ültem. Egyszerűen zseniális volt.

Elképesztően mutatja be, hogyan válhat egy aprónak tűnő gonoszság olyan eseménysorrá, amely életeket tesz tönkre. Nehéz olvasmány, de éppen ezért fantasztikus is. Rengeteget lehet belőle tanulni.

És mégsem válik nyomasztóvá.

Az írónő remek érzékkel sző humoros pillanatokat, szeretetet, reményt és szerelmet a történetbe. Ezek a jelenetek tökéletesen ellensúlyozzák a cselekmény legfájdalmasabb részeit, így végig megmarad az egyensúly.

Dávid és Vivien egyszerűen fantasztikusak. Nemcsak nyomozópárosként működnek kiválóan, hanem én a kapcsolatuk alakulását is imádom követni. A köztük lévő szikrák, a humoros párbeszédek, Vivien félelmei és Dávid türelme mind hozzátettek ahhoz, hogy még jobban megszeressem őket. Fannával együtt pedig egyszerűen imádnivaló kis családot alkotnak.

Ez egy olyan történet, amely remekül mutatja be a nyomozói munkát, tele szerethető karakterekkel, miközben ezúttal rengeteg olyan szereplőt is kapunk, akiket nem lehet megkedvelni. Anett azonban most is tökéletesen vezette végig és zárta le a történetet.

Titkok, hihetetlen fordulatok, egy végtelenül életszerű és elgondolkodtató történet. Egy könyv, amely egy nagyon komoly és valós problémára hívja fel a figyelmet, miközben megmutatja a reményt, a szeretetet és az emberi kapcsolatok erejét is.

Nem egy könnyed, rózsaszín történet. Viszont szerintem pontosan ezért ennyire fontos. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Ezt olvasni kell.






Ha kedvet kaptatok és szeretnétek beszerezni, akkor KATT IDE.

2026. június 16.

Devney Perry: Coach ​– Az edző (Treasure State Wildcats 1.)

     📚 Könyvajánló 📚


Amerikaifutball-sztár.
Egyedülálló apa.
És egyszer, nagyon régen, az enyém volt…

Az elmúlt közel tíz évet azzal töltöttem, hogy elfelejtsem Ford Ellist. Ha távol maradt volna Montanától, talán örökre sikerült volna kitörölnöm lenyűgöző kék szemének és férfias mosolyának az emlékét. Könnyű volt elkerülni őt, amikor az egyetlen hely, ahol láthattam az arcát, az ESPN sportcsatorna volt – és ezt a problémát a távirányítóval könnyen megoldhattam.
Csakhogy a főnököm épp most vette fel Fordot a Treasure State Wildcats új vezetőedzőjének. Nem elég, hogy kénytelen leszek nézni őt a pálya széléről ebben a szezonban, de most, hogy együtt dolgozunk, elkerülni is lehetetlen lesz.
Talán mégsem felejtettem el Fordot. Talán még mindig arról álmodozom, mi lehetett volna köztünk. És talán ő sem felejtett el engem.
Azonban ezek a „talánok” nem változtatnak azon a tényen, hogy soha nem voltunk egymásnak rendeltetve. Talán egyszer az enyém volt. De mától kezdve Ford Ellist csakis így fogom hívni: az edző.






Igaz, véget ért a szerző imádott Eden család sorozata, de szerencsére továbbra sem maradunk Devney Perry-kötetek nélkül. Bár ez egy teljesen más világ, tökéletes sorozatkezdés lett. Én egyszerűen imádtam!

Ez a sorozat a sportrománcok kedvelőinek is óriási kedvence lehet. Nekem ráadásul még egy kedvenc toposzom is felbukkant benne, ami csak még jobban feldobta a történetet: a szingli apuka. Kell ennél több? Egy dögös sportoló, aki ráadásul edző és egy szexi apuka is? Odáig voltam érte!

Ráadásul ez egy második esélyes szerelem története is. Fordnak és Millie-nek közös múltjuk van. Azóta mindketten rengeteg sérelmet, nehézséget és dilemmát cipelnek magukkal. Ford pedig időközben egy tündéri kislány apukája lett. És ha ez még nem lenne elég, visszatér a városba, ráadásul együtt is kell dolgozniuk.

Mindez Devney Perry kedvenc elemeivel megspékelve, és máris adott a tökéletes kikapcsolódás.

Millie rengeteg mindenen ment keresztül. Vannak sebei, de reményei és álmai is. Kedves, okos és fantasztikus nő, aki egyszerre tud belevaló és visszahúzódó lenni. Nagyon tetszett ez a kettőssége, hiszen a helyzetektől függően a személyisége több oldalát is megismerhettük. Azonnal megszerethető karakter, remek humorral és kiváló szakmai tudással.

És még mindig megremeg a lába, ha Ford Ellis a közelében van.

Ford immár apukaként és új edzőként tér vissza. A szerző leírásainak köszönhetően egy igazán lehengerlő férfit kapunk – nemcsak külsőre, hanem belsőleg is. Hirtelen lett apa, ráadásul egyedülálló apuka, mégis csodálatosan helytáll ebben a szerepben. Öröm volt olvasni róla és a kislányáról. Joey egyszerűen imádnivaló, a kapcsolatuk pedig szívmelengető. Teljesen elolvadtam tőlük.

Akárcsak Millie és Ford közös jeleneteitől. Vagy talán inkább úgy mondanám: felizzottak a lapok. Hát... hűha! A kémia elképesztő közöttük. Egykor az egyetemen legjobb barátok voltak, és amikor végre mindketten léptek volna, hogy ez több legyen barátságnál, Ford megtudta, hogy gyermeke lesz.

Évek telnek el az újratalálkozásukig. Egy nem mindennapi pillanat, tele sérelmekkel, fájdalommal és kimondatlan kérdésekkel. Közben pedig még mindig ellenállhatatlan erővel vonzódnak egymáshoz.

Próbálják újra felépíteni a barátságukat, de hamar rá kell jönniük, hogy köztük mindig is sokkal több volt ennél. A szenvedélyes jeleneteik fantasztikusra sikerültek. Egyáltalán nem voltak túl sokak, az írónő remek érzékkel írta meg őket. Kellően szexik, érzékiek és igazán pikánsak voltak. Ők tényleg lángra lobbantották a könyv lapjait, valahányszor együtt voltak. Imádtam őket!

A Joey-val alkotott kis hármasuk pedig... egyszerűen irtó aranyos volt.

Persze közel sem csak szép és jó minden. Ford nem tudja, meddig maradnak a városban, ráadásul a munkahelyükön nem engedélyezett a kapcsolat. Ott vannak a múltból hozott félelmek, a kétségek és a remény is, hogy talán ezúttal sikerülhet. Rengeteg akadályt kell leküzdeniük.

Vajon sikerülhet nekik?

Devney Perry sosem adja olcsón a boldogságot a párosainak, és ezúttal sem okozott csalódást. Egy csodálatos történetet kaptam, ráadásul egy olyan sporttal a középpontban, amely még mindig viszonylag ritkán jelenik meg a hazai romantikus regényekben: az amerikai focival. Ezek a részek is remekül sikerültek, jól átadták a sport iránti szenvedélyt.

Voltak bonyodalmak, megoldásra váró problémák, családi nehézségek, sok kétség és kérdés, de fantasztikus volt végigkövetni, hogyan birkózik meg mindezzel Ford és Millie – külön-külön és együtt is.

Ez a könyv egyszerre volt gyönyörű, szívszorító, vicces, romantikus, szenvedélyes, tanulságos és rendkívül szórakoztató. Devney Perry ismét hozta azt a színvonalat, amit megszokhattunk tőle. Az írásmódjának köszönhetően az egész történet szinte filmként pergett a szemem előtt. És imádtam minden pillanatát!

A szerző rajongóinak kötelező olvasmány. Ha pedig még nem olvastatok tőle, de szeretitek a sportrománcokat, akkor ez a kötet tökéletes kezdés lehet.






Ha kedvet kaptatok és szeretnétek beszerezni, akkor KATT IDE.

2026. június 15.

Elsie Silver: Hopeless ​– Reménytelen (Chestnut Springs 5.)

    📚 Könyvajánló 📚



Szerinte a lányt senki nem ítéli el a családneve miatt.
Ezért felajánlja neki a sajátját.

Beau Eaton a kisvárosi herceg fehér lovon. Jóképű, hős exkatona, aki már csak fájdalmas múltjával harcol. Bailey Jansen a helyi bár kirekesztett pultosa, félénk lány, aki rossz helyre született. Beau harmincöt éves, ízig-vérig férfi, Bailey huszonkettő, és… szűz.
Aztán eljegyzik egymást. Pontosabban úgy tesznek, mintha jegyesek lennének.
Fogadásnak indul, amit Beau mindenáron meg akar nyerni, de igazából mindketten csak nyerhetnek vele. Csak viselnie kell a jegygyűrűt, követnie kell Beau-t, és úgy kell tennie, mint aki fülig szerelmes a „vőlegényébe”. Eddig elég könnyű, nem igaz?
Azonban ami zárt ajtók mögött történik kettejük között, felborítja a gondosan kitervelt menetrendet – az már nem csupán színjáték.
Beau korábban azt mondta Bailey-nek, hogy soha nem lesz szerelmes. A lány pedig határozottan azt szeretné, ha a férfi meggondolná magát…





Ismét lezárult egy sorozat. Akárcsak Devney Perry Eden családja esetében, ezt a kisvárost is nagyon nehéz elengedni. Mégis azt kell mondanom, hogy az írónőre jellemző, méltó lezárást kapott a széria. Teljesen pedig úgysem kell elengednünk Chestnut Springs lakóit, hiszen Elsie Silver remekül köti össze a sorozatait, így a többi történetében is fel-felbukkannak az itteni kedvenceink.

Na de jöjjön Bailey és Beau!

Nagyon vártam a legidősebb Eaton történetét. Noha a korábbi részekben ezt-azt már megtudhattunk róla, mégis örültem, hogy végre ő is saját kötetet kapott. Kellett ez ahhoz, hogy teljesen megismerjük ezt a nem mindennapi férfit.

Bailey-t szintén. A fiatal, okos, kedves lányt, akit az ég egy meglehetősen elcseszett családdal áldott meg. Ők mindig csak bosszúságot okoztak a város lakóinak, és sajnos a legtöbben Bailey-t is a családja alapján ítélik meg.

A beleolvasó után alig vártam ezt a történetet.

Mindig is kedvenceim voltak azok a párosok, akik között van egy kis korkülönbség. Bailey és Beau között tíz év van, ami szerintem abszolút működik. Szeretem az olyan helyzeteket is, ahol a férfi érettebb, tapasztaltabb és védelmezőbb. Bár Bailey-re nem mindig illik a félénk jelző. Erős, okos és független nő, akit a családja mégis folyamatosan kihasznál.

Minden erejével azon dolgozik, hogy egyszer elhagyhassa ezt a helyet, és végre olyan életet élhessen, ahol nem a családneve alapján ítélik meg. Ugyanakkor hiába próbál erősnek mutatkozni, nagyon ráférne, hogy valaki végre vele is törődjön. Bailey egész életében megszokta, hogy csak saját magára számíthat. Elég szomorú volt ezt olvasni.

Pont ezért jött kapóra a különös egyezsége Beau-val.

A férfi a harcokból hazatérve testi és lelki sérülésekkel küzd. A családja érthető módon aggódik érte. Szeretnék, ha nem zárkózna be teljesen, és lenne valaki mellette. Beau ráadásul elképesztően védelmező típus, aki bármit megtenne azokért, akiket szeret.

Valahogy a saját terheik miatt egy különleges kapcsolat kezd kialakulni közte és a fiatalabb Bailey között. Akire Beau már egyáltalán nem csak kislányként tekint, még ha a korkülönbséget időnként fel is hozza érvként. Hiszen 22 és 32 évesek. Szerintem ez abszolút tökéletes.

Remekül kiegészítik egymást. Kialakul közöttük egy őszinte barátság is, miközben azért nem kell csalódnunk Elsie Silverben sem. Beau és Bailey között elképesztően jól működik a kémia. A vonzalom azonnali és mindent elsöprő, még akkor is, ha mindenféle kifogásokkal próbálnak minél tovább ellenállni neki. Természetesen ez nem sikerül örökké.

Imádtam olvasni róluk! Pláne, hogy a korábbi párosok után itt valamivel visszafogottabb volt az erotika. Jelen volt, de pontosan olyan mennyiségben, ami illett az ő történetükhöz. Sokkal nagyobb hangsúlyt kaptak az érzelmek és a problémáik.

Az írónő ezeket is remekül mutatta be. Mindkettejük dilemmáit, a nehézségeket, amelyekkel meg kellett küzdeniük. Életszerű, tanulságos, sokszor szívszorító történet lett, de a párosuk mindenért kárpótolt.

Persze humorból, szeretetből, barátságból, szenvedélyből és szerelemből sem volt hiány. Annyira imádtam őket! Végigkövetni, hogyan fejlődnek, hogyan változik az életük és a személyiségük. De ugyanilyen jó volt látni a kapcsolatuk alakulását is. Mert ami kezdetben csak látszatnak indult, nagyon hamar valami sokkal többé, valami igazivá vált.

Ők is az egyik kedvenc párosommá váltak.

Az írónő ezúttal sem spórolt az izgalmakkal és a fordulatokkal. Ráadásul az összes korábbi páros jelen volt a történetben. Olyan jó volt újra találkozni velük, és látni, hogyan alakult az életük a saját kötetük eseményei után.

Bailey és Beau története igazán szívszorító és csodálatos. Fantasztikus párost alkotnak. Amennyire különbözőek, éppen annyira tökéletesen kiegészítik egymást.

Maga a sorozat pedig az utolsó oldalakkal méltó és gyönyörű lezárást kapott. Esküszöm, itt-ott meg is könnyeztem. Nehéz elengedni egy ilyen szeretett szériát és azokat a karaktereket, akik a könyvek lapjain szinte valós személyekké váltak.

Szívem csücske lett ez a sorozat. Elsie Silver valami igazán különlegeset alkotott. Ha egy igazán szerethető, érzelmekben gazdag történetsorozatra vágytok, és szívesen belecsöppennétek a mesés Chestnut Springs városába és az ott élő emberek életébe, akkor semmiképp se hagyjátok ki ezt a sorozatot! 💚💚






Ha kedvet kaptatok és szeretnétek beszerezni, akkor KATT IDE.