2026. június 22.

Jud Meyrin - Boldogságra ​kényszerítve

        📚 Könyvajánló 📚


2050-es évek közepe, Anglia.
A szigetország egy agresszív járvány utóhatásaival küzd, melynek egyike a drasztikusan csökkenő születésszám. A kormány bevezeti azt a házassági rendeletet, amit a tudós, Dr. Gilbert Barlow dolgozott ki, a férfit pedig kinevezi az újonnan alakult Népességgyarapítási Intézet élére. Az állami párválasztó azonban nem biztos, hogy jól működik. Furcsa baleset történik, amit további halálesetek követnek. Lehet, hogy a tudomány sem megoldás mindenre?
Gilbert a saját bőrén kénytelen megtapasztalni a rendelet hátulütőit. Vajon ő és újdonsült felesége, Alinda közelebb tudnak kerülni egymáshoz? Lehet boldog jövőjük egy olyan világban, ahol a házasság nem a kölcsönös szerelmen, hanem tudományos számításokon, orvosi vizsgálatokon múlik?
És rá tudnak jönni arra, mi áll a különös halálesetek mögött?

Jud Meyrin legújabb, több szálon futó történetét disztópikus környezetbe helyezi. Emberi sorsokat, társadalmi problémákat mutat be, ám ez a regénye is vérbeli romantikus krimi, akárcsak a korábbiak.






Hűha... Nem is tudom, hol kezdjem...

Először is leszögezném, hogy egy pillanatig sem arról van szó, hogy nem tetszett a regény. Hiszen ami az írónő tollából kikerül, az számomra szinte mindig elképesztő. Most viszont maga a történet eléggé megdolgoztatott.

Viszonylag régen olvastam disztópikus regényt, az is inkább fantasy volt, de ez a romantikus krimi felállás valami elképesztően jól működött. Az alapötlet és a kivitelezés ezúttal is lehengerlő volt. Igazi Jud Meyrin-hangulat. Imádtam!

Ahogy haladtam előre a történetben, egyre több mindent tudtam meg erről a világról, Gilbert és Alinda karakteréről, és egyre inkább rájöttem, mennyire kemény ez az egész. Belegondolni is hátborzongató, milyen lenne egy olyan világban élni, ahol az életed jóformán már nem is a saját kezedben van, a szabad akarat pedig szinte teljesen megszűnik.

2050-et írunk, Angliában járunk. Egy világjárvány után a társadalomban drasztikusan visszaesik a születések száma, ezért a kormány beleszól a párkeresésbe és a családalapításba. Egy bizonyos életkor elérése után kötelező jelentkezni, hogy egy alkalmazás segítségével párt találjanak neked. Ezt az alkalmazást pedig éppen Gilbert fejlesztette.

Gilbert egy negyvenes éveiben járó, jóképű, sikeres, elvált férfi. A válása után azonban hamarosan számára is lejár a türelmi idő, vagyis neki is újra házasodnia kell. Ironikus helyzet, hiszen pont ő alkotta meg azt a rendszert, amely ezt kikényszeríti. Mintha ez még nem lenne elég, rejtélyes halálesetek kezdődnek azok között, akik már megtalálták a kijelölt társukat.

Hogy a rendszer hitelességét bizonyítsák, Gilbert is részt vesz a programban. Így ismeri meg Alindát.

Alinda a húszas éveiben járó fiatal lány, aki éppen elveszíti az állását, ezzel együtt pedig a lakhatását és a művésziskolai tanulmányainak biztos hátterét is. Döntenie kell, ő pedig a házasságot választja.

A sors – vagy inkább ez a rideg rendszer – így sodorja egymás mellé ezt a két teljesen különböző embert. Egy idősebb férfit és egy fiatal nőt, akik első pillantásra semmiben sem hasonlítanak egymásra. Egy közös céljuk azonban mégis van: elérni az álmaikat. Ennek érdekében összeházasodnak, és egyik pillanatról a másikra együtt kell élniük.

Imádtam végigkövetni, hogyan ismerkednek meg igazán. Ahogy először csak egymás mellett élnek, majd lassan megtanulnak együtt élni. Ahogy szép lassan kibontakozik közöttük a bizalom, majd a szerelem. Az írónőre jellemző kémia és szenvedély ezúttal sem maradt el, de mindez egy gyönyörűen felépített, lassan égő románc formájában bontakozott ki.

Mindeközben ott lebeg felettük a halál, a bizonytalanság, a félelem és a rengeteg kérdőjel.

Egyszerűen imádtam Gilbertet és Alindát. Az elején említett "megakadásom" kizárólag magának a történetnek szólt. Annak, hogy mennyire félelmetes volt belegondolni egy ilyen világ létezésébe. Egy olyan világba, ahol mások döntenek helyetted, és ha nem engedelmeskedsz, annak súlyos következményei vannak.

Megdöbbentő volt. Ugyanakkor zseniálisan felépített és végiggondolt történet. Egy olyan jövőképet fest az olvasó elé, amely ijesztően valóságosnak tűnik. Talán pont ezért működött ennyire.

A krimis szál is remekül sikerült. Tele volt váratlan fordulatokkal, amelyek teljesen megleptek. Pont olyan érzést adott, mint egy igazi Jud Meyrin-regény.

Néhol megrázó, sokszor elgondolkodtató, de minden percében különleges olvasmányélmény volt számomra. Egy igazán egyedi történet, amely egyszerre szórakoztat, romantikus, izgalmas és közben komoly kérdéseket is felvet.

Nem kérdés, hogy csak ajánlani tudom!






Ha kedvet kaptatok és szeretnétek beszerezni, akkor KATT IDE.

2026. június 21.

Liz Tomforde: Mile ​High – Szerelem a felhők között (Windy City 1.)

       📚 Könyvajánló 📚


Zanders
    
A chicagói hoki nem teljes nélkülem. Én vagyok a játékos, akit mindenki imád utálni. Tudom, mi a szerepem, és jól is játszom. Hihetetlenül élvezem, hogy a játékidő nagy részét a büntetőpadon töltöm, majd minden este más lány oldalán hagyom el a csarnokot. Amit viszont nem szeretek, az az új stewardess a csapatunk magángépén. Ő dolgozik nekem, és nem én neki, ugye. De erre mindig emlékeztetnem kell. Garantálom, hogy az idény végére könyörögni fog, hogy otthagyhassa a munkáját. De minden egyes utazásnál egyre többet nyomogatom a hívógombot. Vajon azért, hogy őt ugráltassam, vagy itt valami többről van szó?
    
Stevie
    
Évek óta dolgozom légiutas-kísérőként. Azt hittem, már mindent láttam, de amikor a munkám miatt az NHL legbeképzeltebb és -önelégültebb primadonnájával találom magam egy fedélzeten, újra át kell gondolnom a dolgokat. Beleértve azt a fogadalmamat is, hogy nem kavarok újra egy sportolóval… nem számít, milyen idegesítően jóképű. Evan Zanders moderálatlan, könyörtelen, és maximálisan kihasználja, hogy ennyire dögös. Imádja a szerepet, amit játszik, én viszont mindent utálok benne. Mindent, kivéve őt magát. A férfit, aki az álarc mögött lapul…





Egyik legnagyobb kedvence volt számomra ez a regény, és biztos vagyok benne, hogy egyszer még újra előveszem. A szerző ugyanis egy igazán különleges olvasásélményt adott.

A megszokott, tökéletes külsejű főszereplők után igazi felüdülés volt olyan karakterekről olvasni, akik esendőek, hibáznak, és éppen ettől válnak hitelessé. Nem tökéletes emberek, hanem valódiak. Pont ezért szerettem meg őket annyira.

Stevie az első pillanattól belopta magát a szívembe. Nem a tipikus női főhős: nem modellalkat, nem hibátlan, és nem olyan, akihez óhatatlanul is hasonlítgatni kezdi magát az olvasó. Ehelyett egy olyan fiatal nőt ismerhetünk meg, akinek önbizalomhiánnyal, bántó megjegyzésekkel és saját bizonytalanságaival kell megküzdenie. Szerintem rengetegen magunkra ismerhetünk benne.

Ez a történet elképesztően sokat tud adni. Stevie karaktere azt üzeni, hogy nem a ruhaméret vagy a külső határozza meg az ember értékét. Egy olyan világban, ahol folyamatosan azt sugallják, milyennek kellene kinéznünk, különösen fontos egy ilyen regény. Olyan, ami arra emlékeztet, hogy mindenki megérdemli, hogy szépnek lássa magát.

Persze ezzel nem azt mondom, hogy a vékony, modellalkatú nőknek könnyebb vagy nehezebb. Egyszerűen csak azt, hogy végre el kellene fogadnunk egymást olyannak, amilyenek vagyunk. Ha ez sikerülne, sokkal kevesebben éreznék magukat kevésnek.

Nem egyszer dühös lettem azokra a helyzetekre, amelyek Stevie-t érték. Hiszen ő egy fantasztikus nő: kedves, humoros, szerethető, és kívül-belül gyönyörű. Büszkeséggel töltött el végignézni, milyen hosszú utat jár be, és hogyan tanulja meg fokozatosan elfogadni önmagát.

És persze ebben nagy szerepe volt Evan Zandersnek is.

Első pillantásra ő a tipikus szexi sportoló, akiért minden nő odavan, és ezt ő is pontosan tudja. Könnyű lenne beskatulyázni, de a történet hamar megmutatja, hogy sokkal több ennél. Neki is megvannak a saját félelmei, bizonytalanságai és sebei, amelyeket igyekszik elrejteni a külvilág elől. Éppen ezért ő is rendkívül szerethető karakter lett.

Imádtam nézni, hogyan segítik egymást. Talán Stevie-nek nagyobb szüksége volt erre, de Zanders pontosan azt adta neki, amire a leginkább vágyott: hitet önmagában. Fantasztikus volt látni, mennyire rajong érte, milyen természetesen fejezi ki az érzéseit, és hogyan éri el, hogy Stevie végre elhiggye: valóban gyönyörű.

Ehhez még hozzájött egy tiltott románc is – ami nálam eleve telitalálat. Tökéletesen illett a történethez, és még izgalmasabbá tette az egészet.

Ha pedig mindez nem lenne elég, a romantika mellett szenvedélyből sincs hiány. A szerző egyszerűen fantasztikusan ír. A karakterei élettel teliek, a problémáik valósak, a kapcsolatuk pedig annyira hiteles, hogy szinte együtt éltem velük minden pillanatot.

A kémia ezer fokon izzott közöttük, mégis ugyanilyen fontos szerepet kapott a humor is. Rengeteget mosolyogtam rajtuk. A történet tele van érzelmekkel, hullámvölgyekkel és olyan élethelyzetekkel, amelyek még közelebb hozzák az olvasóhoz a szereplőket.

Ez volt az első könyvem a szerzőtől, de egészen biztosan nem az utolsó. Hihetetlenül örülök, hogy elolvashattam. Fontos témákat dolgoz fel, miközben egy igazán magával ragadó szerelmi történetet mesél el. Nálam örök kedvenc lett.

Humor, rengeteg nevetés, tiltott románc, szenvedély, szerelem és két ember története, akik a saját küzdelmeik mellett egymásnak is erőt adnak. Olvasás közben teljesen magam előtt láttam a jeleneteket, és minden érzelmet együtt éltem át velük.

Ha egy romantikus történetre vágytok, amely nemcsak szórakoztat, hanem valódi mondanivalója is van, akkor bátran ajánlom a Windy City sorozatot. Életszagú, szívmelengető, tanulságos és letehetetlen. Számomra szerelem volt első olvasásra. 🌆✈💙






 Ha kedvet kaptatok és szeretnétek beszerezni, akkor KATT IDE

2026. június 17.

Farkas Anett - A ​33-as ügy (Dávid és Vivien 2.)

      📚 Könyvajánló 📚


Mit tennél, ha a gyermekedet valaki elvinné?
Dávid és Vivien ezúttal egy emberrablóval találják szembe magukat. Eredménytelenül keresik a nyomokat, de az elkövető mindig két lépéssel előttük halad.
Aztán egy különös idegen toppan be a nyomozónő életébe.
Egy naplót nyújt át neki, ami 1971-ig repíti vissza az időben. Dávid és Vivien egy kislányt ismerhetnek meg, akinek keserű élete elevenedik meg a lapokon.
Egy gyermeké, akinek köze lehet a mostani ügyükhöz.
De vajon a nyomozópáros hihet a naplónak, Pavlovics Linett fájdalmas vallomásának?
Az újságíró
A polgármester
A vértestvérek
A bántalmazott gyermek
Az akta, amit már mindenki elfeledett:
A 33-as ügy




Nagyon köszönöm a példányt az írónőnek és a Pitypang kiadónak! 💖





Imádom ezt a sorozatot! Vivien és Dávid párosát.

Az viszont tagadhatatlan, hogy ez a rész jobban szíven ütött, mint az előző kötet. Ami a gyilkossági szálat és a fő cselekményt illeti, az írónő ezúttal is elképesztően alapos munkát végzett. Minden apró részlet a helyén volt. Kemény, életszagú, szívszorító, mégis zseniálisan felépített történetet kaptunk.

Ahogy látom, Anett regényeiben mindig előkerül egy olyan társadalmi probléma, amely mellett túl sokan mennek el. Olyan téma, amiről sokkal többet kellene beszélni.

Ezúttal az iskolai bántalmazás áll a középpontban.

Szerintem alig van olyan ember, aki valamilyen formában ne találkozott volna már vele. Akár elszenvedőként, akár szemlélőként. Sajnos mindig is létező probléma lesz. Éppen ezért mindenkivel elolvastatnám ezt a könyvet – vagy akár az írónő más, hasonló témát feldolgozó regényét is. Főleg a fiatalokkal. Fontos megérteni, hogy egy ártatlannak tűnő vicc vagy "csak egy kis piszkálódás" milyen döbbenetes következményekhez vezethet.

Valamikor éjjel fejeztem be a regényt, mert egyszerűen nem tudtam letenni. Azóta is velem vannak a gondolatai.

Nehéz olvasmány volt. Az, amin a szereplők keresztülmentek... és azok a "rossz hősök"... nagyon sok kérdést hagynak az emberben.

Pont ezt szeretem annyira Anett könyveiben. Nem fél olyan témákhoz nyúlni, amelyekről beszélni kell. Talán így egyre több emberhez eljut az üzenet, és egyre többen felismerik, milyen súlyos következménye lehet annak, ha valaki bánt, vagy éppen félrenéz.

A nyomozás közben végig voltak tippjeim, de Anett ezúttal is úgy vezetett az orromnál fogva, hogy amikor összeállt a teljes kép, csak döbbenten ültem. Egyszerűen zseniális volt.

Elképesztően mutatja be, hogyan válhat egy aprónak tűnő gonoszság olyan eseménysorrá, amely életeket tesz tönkre. Nehéz olvasmány, de éppen ezért fantasztikus is. Rengeteget lehet belőle tanulni.

És mégsem válik nyomasztóvá.

Az írónő remek érzékkel sző humoros pillanatokat, szeretetet, reményt és szerelmet a történetbe. Ezek a jelenetek tökéletesen ellensúlyozzák a cselekmény legfájdalmasabb részeit, így végig megmarad az egyensúly.

Dávid és Vivien egyszerűen fantasztikusak. Nemcsak nyomozópárosként működnek kiválóan, hanem én a kapcsolatuk alakulását is imádom követni. A köztük lévő szikrák, a humoros párbeszédek, Vivien félelmei és Dávid türelme mind hozzátettek ahhoz, hogy még jobban megszeressem őket. Fannával együtt pedig egyszerűen imádnivaló kis családot alkotnak.

Ez egy olyan történet, amely remekül mutatja be a nyomozói munkát, tele szerethető karakterekkel, miközben ezúttal rengeteg olyan szereplőt is kapunk, akiket nem lehet megkedvelni. Anett azonban most is tökéletesen vezette végig és zárta le a történetet.

Titkok, hihetetlen fordulatok, egy végtelenül életszerű és elgondolkodtató történet. Egy könyv, amely egy nagyon komoly és valós problémára hívja fel a figyelmet, miközben megmutatja a reményt, a szeretetet és az emberi kapcsolatok erejét is.

Nem egy könnyed, rózsaszín történet. Viszont szerintem pontosan ezért ennyire fontos. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Ezt olvasni kell.






Ha kedvet kaptatok és szeretnétek beszerezni, akkor KATT IDE.

2026. június 16.

Devney Perry: Coach ​– Az edző (Treasure State Wildcats 1.)

     📚 Könyvajánló 📚


Amerikaifutball-sztár.
Egyedülálló apa.
És egyszer, nagyon régen, az enyém volt…

Az elmúlt közel tíz évet azzal töltöttem, hogy elfelejtsem Ford Ellist. Ha távol maradt volna Montanától, talán örökre sikerült volna kitörölnöm lenyűgöző kék szemének és férfias mosolyának az emlékét. Könnyű volt elkerülni őt, amikor az egyetlen hely, ahol láthattam az arcát, az ESPN sportcsatorna volt – és ezt a problémát a távirányítóval könnyen megoldhattam.
Csakhogy a főnököm épp most vette fel Fordot a Treasure State Wildcats új vezetőedzőjének. Nem elég, hogy kénytelen leszek nézni őt a pálya széléről ebben a szezonban, de most, hogy együtt dolgozunk, elkerülni is lehetetlen lesz.
Talán mégsem felejtettem el Fordot. Talán még mindig arról álmodozom, mi lehetett volna köztünk. És talán ő sem felejtett el engem.
Azonban ezek a „talánok” nem változtatnak azon a tényen, hogy soha nem voltunk egymásnak rendeltetve. Talán egyszer az enyém volt. De mától kezdve Ford Ellist csakis így fogom hívni: az edző.






Igaz, véget ért a szerző imádott Eden család sorozata, de szerencsére továbbra sem maradunk Devney Perry-kötetek nélkül. Bár ez egy teljesen más világ, tökéletes sorozatkezdés lett. Én egyszerűen imádtam!

Ez a sorozat a sportrománcok kedvelőinek is óriási kedvence lehet. Nekem ráadásul még egy kedvenc toposzom is felbukkant benne, ami csak még jobban feldobta a történetet: a szingli apuka. Kell ennél több? Egy dögös sportoló, aki ráadásul edző és egy szexi apuka is? Odáig voltam érte!

Ráadásul ez egy második esélyes szerelem története is. Fordnak és Millie-nek közös múltjuk van. Azóta mindketten rengeteg sérelmet, nehézséget és dilemmát cipelnek magukkal. Ford pedig időközben egy tündéri kislány apukája lett. És ha ez még nem lenne elég, visszatér a városba, ráadásul együtt is kell dolgozniuk.

Mindez Devney Perry kedvenc elemeivel megspékelve, és máris adott a tökéletes kikapcsolódás.

Millie rengeteg mindenen ment keresztül. Vannak sebei, de reményei és álmai is. Kedves, okos és fantasztikus nő, aki egyszerre tud belevaló és visszahúzódó lenni. Nagyon tetszett ez a kettőssége, hiszen a helyzetektől függően a személyisége több oldalát is megismerhettük. Azonnal megszerethető karakter, remek humorral és kiváló szakmai tudással.

És még mindig megremeg a lába, ha Ford Ellis a közelében van.

Ford immár apukaként és új edzőként tér vissza. A szerző leírásainak köszönhetően egy igazán lehengerlő férfit kapunk – nemcsak külsőre, hanem belsőleg is. Hirtelen lett apa, ráadásul egyedülálló apuka, mégis csodálatosan helytáll ebben a szerepben. Öröm volt olvasni róla és a kislányáról. Joey egyszerűen imádnivaló, a kapcsolatuk pedig szívmelengető. Teljesen elolvadtam tőlük.

Akárcsak Millie és Ford közös jeleneteitől. Vagy talán inkább úgy mondanám: felizzottak a lapok. Hát... hűha! A kémia elképesztő közöttük. Egykor az egyetemen legjobb barátok voltak, és amikor végre mindketten léptek volna, hogy ez több legyen barátságnál, Ford megtudta, hogy gyermeke lesz.

Évek telnek el az újratalálkozásukig. Egy nem mindennapi pillanat, tele sérelmekkel, fájdalommal és kimondatlan kérdésekkel. Közben pedig még mindig ellenállhatatlan erővel vonzódnak egymáshoz.

Próbálják újra felépíteni a barátságukat, de hamar rá kell jönniük, hogy köztük mindig is sokkal több volt ennél. A szenvedélyes jeleneteik fantasztikusra sikerültek. Egyáltalán nem voltak túl sokak, az írónő remek érzékkel írta meg őket. Kellően szexik, érzékiek és igazán pikánsak voltak. Ők tényleg lángra lobbantották a könyv lapjait, valahányszor együtt voltak. Imádtam őket!

A Joey-val alkotott kis hármasuk pedig... egyszerűen irtó aranyos volt.

Persze közel sem csak szép és jó minden. Ford nem tudja, meddig maradnak a városban, ráadásul a munkahelyükön nem engedélyezett a kapcsolat. Ott vannak a múltból hozott félelmek, a kétségek és a remény is, hogy talán ezúttal sikerülhet. Rengeteg akadályt kell leküzdeniük.

Vajon sikerülhet nekik?

Devney Perry sosem adja olcsón a boldogságot a párosainak, és ezúttal sem okozott csalódást. Egy csodálatos történetet kaptam, ráadásul egy olyan sporttal a középpontban, amely még mindig viszonylag ritkán jelenik meg a hazai romantikus regényekben: az amerikai focival. Ezek a részek is remekül sikerültek, jól átadták a sport iránti szenvedélyt.

Voltak bonyodalmak, megoldásra váró problémák, családi nehézségek, sok kétség és kérdés, de fantasztikus volt végigkövetni, hogyan birkózik meg mindezzel Ford és Millie – külön-külön és együtt is.

Ez a könyv egyszerre volt gyönyörű, szívszorító, vicces, romantikus, szenvedélyes, tanulságos és rendkívül szórakoztató. Devney Perry ismét hozta azt a színvonalat, amit megszokhattunk tőle. Az írásmódjának köszönhetően az egész történet szinte filmként pergett a szemem előtt. És imádtam minden pillanatát!

A szerző rajongóinak kötelező olvasmány. Ha pedig még nem olvastatok tőle, de szeretitek a sportrománcokat, akkor ez a kötet tökéletes kezdés lehet.






Ha kedvet kaptatok és szeretnétek beszerezni, akkor KATT IDE.

2026. június 15.

Elsie Silver: Hopeless ​– Reménytelen (Chestnut Springs 5.)

    📚 Könyvajánló 📚



Szerinte a lányt senki nem ítéli el a családneve miatt.
Ezért felajánlja neki a sajátját.

Beau Eaton a kisvárosi herceg fehér lovon. Jóképű, hős exkatona, aki már csak fájdalmas múltjával harcol. Bailey Jansen a helyi bár kirekesztett pultosa, félénk lány, aki rossz helyre született. Beau harmincöt éves, ízig-vérig férfi, Bailey huszonkettő, és… szűz.
Aztán eljegyzik egymást. Pontosabban úgy tesznek, mintha jegyesek lennének.
Fogadásnak indul, amit Beau mindenáron meg akar nyerni, de igazából mindketten csak nyerhetnek vele. Csak viselnie kell a jegygyűrűt, követnie kell Beau-t, és úgy kell tennie, mint aki fülig szerelmes a „vőlegényébe”. Eddig elég könnyű, nem igaz?
Azonban ami zárt ajtók mögött történik kettejük között, felborítja a gondosan kitervelt menetrendet – az már nem csupán színjáték.
Beau korábban azt mondta Bailey-nek, hogy soha nem lesz szerelmes. A lány pedig határozottan azt szeretné, ha a férfi meggondolná magát…





Ismét lezárult egy sorozat. Akárcsak Devney Perry Eden családja esetében, ezt a kisvárost is nagyon nehéz elengedni. Mégis azt kell mondanom, hogy az írónőre jellemző, méltó lezárást kapott a széria. Teljesen pedig úgysem kell elengednünk Chestnut Springs lakóit, hiszen Elsie Silver remekül köti össze a sorozatait, így a többi történetében is fel-felbukkannak az itteni kedvenceink.

Na de jöjjön Bailey és Beau!

Nagyon vártam a legidősebb Eaton történetét. Noha a korábbi részekben ezt-azt már megtudhattunk róla, mégis örültem, hogy végre ő is saját kötetet kapott. Kellett ez ahhoz, hogy teljesen megismerjük ezt a nem mindennapi férfit.

Bailey-t szintén. A fiatal, okos, kedves lányt, akit az ég egy meglehetősen elcseszett családdal áldott meg. Ők mindig csak bosszúságot okoztak a város lakóinak, és sajnos a legtöbben Bailey-t is a családja alapján ítélik meg.

A beleolvasó után alig vártam ezt a történetet.

Mindig is kedvenceim voltak azok a párosok, akik között van egy kis korkülönbség. Bailey és Beau között tíz év van, ami szerintem abszolút működik. Szeretem az olyan helyzeteket is, ahol a férfi érettebb, tapasztaltabb és védelmezőbb. Bár Bailey-re nem mindig illik a félénk jelző. Erős, okos és független nő, akit a családja mégis folyamatosan kihasznál.

Minden erejével azon dolgozik, hogy egyszer elhagyhassa ezt a helyet, és végre olyan életet élhessen, ahol nem a családneve alapján ítélik meg. Ugyanakkor hiába próbál erősnek mutatkozni, nagyon ráférne, hogy valaki végre vele is törődjön. Bailey egész életében megszokta, hogy csak saját magára számíthat. Elég szomorú volt ezt olvasni.

Pont ezért jött kapóra a különös egyezsége Beau-val.

A férfi a harcokból hazatérve testi és lelki sérülésekkel küzd. A családja érthető módon aggódik érte. Szeretnék, ha nem zárkózna be teljesen, és lenne valaki mellette. Beau ráadásul elképesztően védelmező típus, aki bármit megtenne azokért, akiket szeret.

Valahogy a saját terheik miatt egy különleges kapcsolat kezd kialakulni közte és a fiatalabb Bailey között. Akire Beau már egyáltalán nem csak kislányként tekint, még ha a korkülönbséget időnként fel is hozza érvként. Hiszen 22 és 32 évesek. Szerintem ez abszolút tökéletes.

Remekül kiegészítik egymást. Kialakul közöttük egy őszinte barátság is, miközben azért nem kell csalódnunk Elsie Silverben sem. Beau és Bailey között elképesztően jól működik a kémia. A vonzalom azonnali és mindent elsöprő, még akkor is, ha mindenféle kifogásokkal próbálnak minél tovább ellenállni neki. Természetesen ez nem sikerül örökké.

Imádtam olvasni róluk! Pláne, hogy a korábbi párosok után itt valamivel visszafogottabb volt az erotika. Jelen volt, de pontosan olyan mennyiségben, ami illett az ő történetükhöz. Sokkal nagyobb hangsúlyt kaptak az érzelmek és a problémáik.

Az írónő ezeket is remekül mutatta be. Mindkettejük dilemmáit, a nehézségeket, amelyekkel meg kellett küzdeniük. Életszerű, tanulságos, sokszor szívszorító történet lett, de a párosuk mindenért kárpótolt.

Persze humorból, szeretetből, barátságból, szenvedélyből és szerelemből sem volt hiány. Annyira imádtam őket! Végigkövetni, hogyan fejlődnek, hogyan változik az életük és a személyiségük. De ugyanilyen jó volt látni a kapcsolatuk alakulását is. Mert ami kezdetben csak látszatnak indult, nagyon hamar valami sokkal többé, valami igazivá vált.

Ők is az egyik kedvenc párosommá váltak.

Az írónő ezúttal sem spórolt az izgalmakkal és a fordulatokkal. Ráadásul az összes korábbi páros jelen volt a történetben. Olyan jó volt újra találkozni velük, és látni, hogyan alakult az életük a saját kötetük eseményei után.

Bailey és Beau története igazán szívszorító és csodálatos. Fantasztikus párost alkotnak. Amennyire különbözőek, éppen annyira tökéletesen kiegészítik egymást.

Maga a sorozat pedig az utolsó oldalakkal méltó és gyönyörű lezárást kapott. Esküszöm, itt-ott meg is könnyeztem. Nehéz elengedni egy ilyen szeretett szériát és azokat a karaktereket, akik a könyvek lapjain szinte valós személyekké váltak.

Szívem csücske lett ez a sorozat. Elsie Silver valami igazán különlegeset alkotott. Ha egy igazán szerethető, érzelmekben gazdag történetsorozatra vágytok, és szívesen belecsöppennétek a mesés Chestnut Springs városába és az ott élő emberek életébe, akkor semmiképp se hagyjátok ki ezt a sorozatot! 💚💚






Ha kedvet kaptatok és szeretnétek beszerezni, akkor KATT IDE.

2026. június 14.

Farkas Anett: A ​33-as beteg (Dávid és Vivien 1.)

    📚 Könyvajánló 📚


Rettenetes sorozatgyilkosság sokkolja a Balaton fővárosát. Egy szörnyeteg nőket rabol el és aláz meg.
Pintér Dávid sztárnyomozó és alkalmi társa, Fehér Vivien próbálnak válaszokat találni, és kibogozni azt a csomót, ami egyre nagyobbra duzzad az áldozatok számának gyarapodásával.
Úgy tűnik, a rejtély megoldásához Vivien múltján keresztül vezet az út.
De mi köze mindehhez a zalaegerszegi pszichiátria szomorú sorsú betegének, Rebekának? Vajon az őt kezelő pszichiáternek sikerül áttörést elérnie?
Ki ismerheti a teljes igazságot?
Egy rendőrnő
Egy apa
Egy pszichiáter
Öt barátnő a múltból
A 33-as beteg




Nagyon köszönöm a példányt az írónőnek és a Pitypang kiadónak! 💖




Valamiért már olvasatlanul is jó érzésem volt a sorozattal kapcsolatban. Ezért is mertem rögtön elfogadni az írónőtől mind a három kötetet, amit még egyszer hálásan köszönök! 😍

A megérzésem pedig ezúttal sem hagyott cserben. Sőt! Elkezdtem a könyvet, és már az első oldalak után tudtam, hogy na, ez egy hűha élmény lesz nekem. Azonnal a lapokhoz szegezett.

Jelentem: új kedvenc szerzőt, sorozatot és nem utolsósorban kedvenc párost is avattam.

Dávid és Vivien elképesztőek. Mindkettőjüknek megvannak a maguk sérelmei, terhei és félelmei. Dávid ezeket például egyéjszakás kalandok és egy nagyképű macsó álarca mögé rejti. Aki azért mégis egy remek fickó, mint szép lassan kiderül. Lassan fedi fel, hogy ki is lakozik ez az álarc mögött. Hozzáteszem, ezt a férfit is imádtam! Még most, így írás közben is mosolyra késztet, ha eszembe jut egy-egy monológja. Óriási a pasas. Elképesztő dumája van. Nagyképű, de persze valljuk be, van is mire. A szerző leírásai alapján egy igencsak dögös fickót kapunk, aki remek nyomozó. Motorja is van. Hát kell ennél több? Nekem nem kellett. Aztán persze ott volt még az, ahogy szépen lassan megismerhettük az igazi Dávidot. Hát engem még inkább megvett magának.

Akárcsak Vivien karaktere. Egy sokat megélt, sok fájdalmat és veszteséget átélt nő, aki egyedül neveli a legcukibb kislányt, Fannát. Akinek a családjával sem felhőtlen a viszonya. Remek volt ennek a fejlődését, alakulását is nyomon követni a regény során. Vivi egy azonnal megszerethető nő. Erős, okos, jólelkű. Remek anya. Brutálisan jó a munkájában.

Bár nem igazán fűlött hozzá a foga, hogy hazalátogassanak egy kicsit Keszthelyre a családjához, amibe egy igencsak durva gyilkossági ügy is belerondított. A helyi erők pedig felkérték, hogy segítse a nyomozást.

Így, és egy remek kis első találkozás után, kezdődött Dávid és Vivien nem mindennapi kalandja.

Amihez társultak brutális kegyetlenséggel elkövetett gyilkosságok. A szerző érzékletesen, úgy írta le ezeket, ahogy a nagy könyvben meg van írva. Imádtam, ahogy ennek a szálát vitte a sztoriban. Amiben ebből kifolyólag viszonylag sok szereplő volt felvonultatva, de abszolút követhető módon.

Hihetetlenül csavarosra sikerült a sztori. Persze próbálgattam én agyalni, találgatni, de nem sikerült rájönnöm a szitura. Abszolút nem is bántam. Nagyon szeretem, ha egy szerző ilyen okos és eszes történetet talál ki, és az utolsó percekben is meg tud lepni. Volt ám néhány „leesett az állam” pillanat. Nem is kevés.

Zseniális ez a regény. Csavaros, brutális. Gyilkosságok, régi sérelmek, titokhegyek, meglepetések. Találgatások, aggódás. Imádtam a krimis részét. Ahogy említettem, az érzelmesebb pillanatokat is.

A kedvencem Fanna volt. Az a kislány hihetetlenül okos és vicces. Imádtam a beszólásait. Az írónő remekül csempészett humort is a sztoriba, a komolyabb részek ellensúlyozására.

Hiszen meglehetősen általános, sajnos napi problémát, jelenséget dolgoz fel a regény. Amiből az egész gyilkolósdi kiindul. Kemény volt olvasni. Életszerű sajnos, nagyon is átérezhető. Nem mellesleg durván tanulságos.

Ezeket remekül ellensúlyozta még a regényben a romantikus szál. Aki ismer, tudja, hogy imádom, ha akár egy ilyen krimibe is van csempészve egy kis romantika. Az pedig különösen megfogott Dávid és Vivien szálában, hogy nem volt agyonmagyarázva vagy túlírva. Tökéletes volt. A kémia közöttük brutálisan jól működött. Dávid macsó stílusát imádtam! Azt meg főleg, hogy erre Vivi azonnal tudott kontrázni. Durván jó páros ők ketten. A magánéletben és a munkában is. Az életüket is tekintve kíváncsi voltam, hová fut ki a történetük.

Minden másodpercét élveztem és imádtam ennek a sztorinak! Egy kemény, csavaros krimi családi momentumokkal, problémákkal és azok megoldásaival. Egy tüzes románc két rendőr között, miközben egy kegyetlen gyilkost hajszolnak. Halál, félelem, titkok, megdöbbentő felfedezések. Mire végre összeáll a 33-as beteg sztorija.

Ha még nem olvastatok ti sem Anettől, akkor irány beszerezni a sorozatot! Pláne most, hogy kijött ez a gyönyörű új kiadás! Higgyétek el, nem fogjátok megbánni!

Én pedig nagyon köszönöm ezt a lehengerlő olvasásélményt! 💗




Ha kedvet kaptatok és szeretnétek beszerezni, akkor KATT IDE.

2026. június 12.

Kelly Bishop - A ​harmadik Gilmore lány

   📚 Könyvajánló 📚

A Gilmore Girls – Szívek szállodája sztárjának az őszinte és vicces memoárja.

A közkedvelt díjnyertes színésznő, Kelly Bishop, akit a Szívek szállodája ikonikus Emily Gilmore-jaként ismerhettünk meg, végre elmeséli a show-bizniszben eltöltött hat évtizedének teljes történetét.

Kelly Bishop karrierje tele van meghatározó pillanatokkal: Tony-díjat nyert A tánckar eredeti Broadway-szereposztásában nyújtott alakításáért, felejthetetlenül játszotta el Jennifer Grey édesanyját a Dirty Dancingben, ám a legtöbb néző számára a modern klasszikusnak számító Szívek szállodája Emilyjeként, a család matriarchájaként vált igazán legendássá.

Bishop most visszatekint rendkívüli életére, miközben a jövőbe is néz. Megosztja velünk legnagyszerűbb történeteit és az élete során szerzett tapasztalatait. A tánctól a színjátszásig vezető utat, a fiatalon kötött házasságát egy szerencsejáték-függővel, a nagy sikereket és veszteségeket. Felidézi a nők jogaiért vívott küzdelmeit, de őszintén mesél második férje betegségéről és elvesztéséről is.

Tele szellemes meglátásokkal, A harmadik Gilmore lány egy szívmelengető, bátor és inspiráló memoár egy olyan nőtől, aki évtizedeken át nyújtott felejthetetlen élményt a nézőknek.

Less be a kulisszák mögé!



Nagyon köszönöm a példányt a Könyvmolyképző kiadónak! 💖



Akárcsak a színésznő, az életútjáról szóló kötet is különleges. Szerintem sokunk számára mindig ő marad az ikonikus Emily Gilmore.

Én például egy másik híres szerepében, a Dirty Dancingben láttam először. Nálam nagyjából ennyiben ki is merültek az ismereteim Kelly Bishop karrierjéről.

Igazán érdekes és üdítő volt egyrészt tőle magától hallani a történetét, másrészt pedig elképesztő történeteket mesélt az életéről. Halványan rémlett, hogy táncos karrierje is volt, ezért különösen jó volt erről többet megtudni. Arról, hogyan kezdődött minden, milyen kapcsolatok és lehetőségek segítették az útját.

Aztán természetesen az érdekelt a legjobban, hogyan jutott el a tánctól a színészetig.

Közben pedig magáról az emberről, a nőről is rengeteget megtudhattunk. Kelly Bishop a végletekig szókimondó és humoros személyiség, mégis akadtak olyan információk, amelyek engem legalábbis igazán megdöbbentettek. Ezekről kendőzetlen őszinteséggel mesélt.

A könyv végére egy sokat megélt, erős, okos, elszánt és fantasztikus nő képe rajzolódott ki előttem.

Talán nem meglepő, de én leginkább a filmezésről és a Szívek szállodájáig vezető útról szerettem olvasni. Az erről szóló fejezetekről és az azt követő időszakról. Meglepő volt, bár jobban belegondolva teljesen logikus, hogy a könyv nem kizárólag erről szól. Sőt, erről a korszakról viszonylag kevesebb szó esik. Így aki elsősorban ezért venné kézbe a kötetet, számítson rá, hogy nem ez lesz a központi téma.

Ettől függetlenül egy remek nőről olvashatunk, egy érdekes, élvezetes és tanulságos élet történetét. Egy olyan történetet, amely több szempontból is rendkívül inspiráló.

Fantasztikus ez a nő. Nekem már színésznőként is nagy kedvencem volt, és különleges élmény volt emberként is egy kicsit jobban megismerni.

Abszolút egy gyorsan olvasható, könnyed életrajzi könyv. Kelly Bishop remek mesélő: életszagú, humoros, ugyanakkor kellőképpen komoly is, amikor arra van szükség.

Csak ajánlani tudom. Ismerjétek meg ti is, ki is valójában Kelly Bishop!




Ha kedvet kaptatok és szeretnétek beszerezni, akkor KATT IDE.